Produkte > SIEMENS > LCE00C803120A
LCE00C803120A
LCE00C803120A Siemens
021082b420315953e0e4b08b09c4ead4e8586a2a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,8NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-3NO/8NC (3 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max