Produkte > SIEMENS > LCE01C005240A
LCE01C005240A
LCE01C005240A Siemens
6a674434a3ac7d77b86c656cd2a649028c3b5dc6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE01C005240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,5NO,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.