Produkte > SIEMENS > LCE01C006277A
LCE01C006277A
LCE01C006277A Siemens
5d022bf1baed1fb5148a417340d8a3f642edf9a1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE01C006277A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,6NO,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC, Part Status: Active.