Produkte > SIEMENS > LCE01C007120A
LCE01C007120A
LCE01C007120A Siemens
735d8d64c2087ee42f3efbf3cbababe3c4b1ef75.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-NO (7 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE01C007120A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,7NO,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 115 ~ 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 7PST-NO (7 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.