Produkte > SIEMENS > LCE01C007240A
LCE01C007240A
LCE01C007240A Siemens
e8f5234898141e185b7c6b5f2796e1ec5a92c93f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-NO (7 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE01C007240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,7NO,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 7PST-NO (7 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.