Produkte > SIEMENS > LCE01C010120A
LCE01C010120A
LCE01C010120A Siemens
425f61eef63bbe0a25e2f1b00b751da6a12551d8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,10NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max