Produkte > SIEMENS > LCE01C011208A
LCE01C011208A
LCE01C011208A Siemens
505c6a7fee5a89e24492003a54246fed536ab76e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,11NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max