Produkte > SIEMENS > LCE01C012120A
LCE01C012120A
LCE01C012120A Siemens
8cf0a779751b9c9ee54773ee28fa57e77871286e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,12NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max