Produkte > SIEMENS > LCE01C101240A
LCE01C101240A
LCE01C101240A Siemens
23d2f52c959d6b7030b171b03e2289ad6e2f3bed.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-1NO/1NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max