Produkte > SIEMENS > LCE01C101277A
LCE01C101277A
LCE01C101277A Siemens
1736aa21aedf14239b7d0fa6bbd0972822b383b1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-1NO/1NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC