Produkte > SIEMENS > LCE01C104208A
LCE01C104208A
LCE01C104208A Siemens
c7c3c179084433f95ddbab40055190e6ad86401f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-4NO/1NC (4 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max