Produkte > SIEMENS > LCE01C105277A
LCE01C105277A
LCE01C105277A Siemens
a44d26a5de1aceb2aee14904173b4dd445ed4f0e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,5NO,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC