Produkte > SIEMENS > LCE01C105347A
LCE01C105347A
LCE01C105347A Siemens
143d052d415697b382683bb4e00d00e7b55eb7ea.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC