Produkte > SIEMENS > LCE01C106240A
LCE01C106240A
LCE01C106240A Siemens
0a8f0c2e19c3b6dd7df32ed1c93a4d873d002e7b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-6NO/1NC (6 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max