Produkte > SIEMENS > LCE01C107347A
LCE01C107347A
LCE01C107347A Siemens
315681703b17ac973b60495be55bfab7e135cf2a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-7NO/1NC (7 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC