Produkte > SIEMENS > LCE01C108120A
LCE01C108120A
LCE01C108120A Siemens
3248531c1d4577dbe38a5b2f898695b201979eec.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-8NO/1NC (8 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max