Produkte > SIEMENS > LCE01C110120A
LCE01C110120A
LCE01C110120A Siemens
77897c554ffa2e94decbe414a04e5b7d61a442f1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-10NO/1NC (10 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max