Produkte > SIEMENS > LCE01C110277A
LCE01C110277A
LCE01C110277A Siemens
10794b227f461baac43940433fbd20f04141f21a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-10NO/1NC (10 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC