Produkte > SIEMENS > LCE01C201120A
LCE01C201120A
LCE01C201120A Siemens
700506588f1756cbf9ded1749dcc54dcc1b7f993.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max