Produkte > SIEMENS > LCE01C201208A
LCE01C201208A
LCE01C201208A Siemens
671e2ab7f50242560c0c7faa51d0b6caf9e21547.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max