Produkte > SIEMENS > LCE01C202240A
LCE01C202240A
LCE01C202240A Siemens
6e8f5d7a98249cf303ecec32eb0efa84ff00c0c5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max