Produkte > SIEMENS > LCE01C202480A
LCE01C202480A
LCE01C202480A Siemens
b3961745e134c6e511cc9629cbaa7fda4b5699cb.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max