Produkte > SIEMENS > LCE01C203480A
LCE01C203480A
LCE01C203480A Siemens
d1c2cda488958f2229dd0c345adf734a4a0692b4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,3NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-3NO/2NC (3 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max