Produkte > SIEMENS > LCE01C205240A
LCE01C205240A
LCE01C205240A Siemens
5ef7c771569159b572de0d6fa1482b5f2f238b72.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-5NO/2NC (5 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max