Produkte > SIEMENS > LCE01C205480A
LCE01C205480A
LCE01C205480A Siemens
3374f7f28b14013474eb3edadd166319616e1754.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-5NO/2NC (5 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max