Produkte > SIEMENS > LCE01C206277A
LCE01C206277A
LCE01C206277A Siemens
90158e452ef6e0a3af904a2a589b6a322842f834.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC