Produkte > SIEMENS > LCE01C208120A
LCE01C208120A
LCE01C208120A Siemens
da18ce95bd9c77677c95b4e1fc817c5e6f6fa643.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max