Produkte > SIEMENS > LCE01C208347A
LCE01C208347A
LCE01C208347A Siemens
2a150a91494d3266bd220703287d0148db5d32ca.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC