Produkte > SIEMENS > LCE01C210120A
LCE01C210120A
LCE01C210120A Siemens
a71cf6c6494815a646e86d746981b71332012bda.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max