Produkte > SIEMENS > LCE01C301120A
LCE01C301120A
LCE01C301120A Siemens
0b1ccfd871b690403b8211c608ea2dd33475c2c9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max