Produkte > SIEMENS > LCE01C301208A
LCE01C301208A
LCE01C301208A Siemens
96ce9ee8333e216b0c78695315b536a3d361b703.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max