Produkte > SIEMENS > LCE01C301240A
LCE01C301240A
LCE01C301240A Siemens
f9a8b3ecee077882376a2acc1049cb92ccc9de22.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,1NO,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max