Produkte > SIEMENS > LCE01C304347A
LCE01C304347A
LCE01C304347A Siemens
8af7184f467fa13c9b9f4267d0c5a61a71a294d3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,4NO,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-4NO/3NC (4 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC