Produkte > SIEMENS > LCE01C305277A
LCE01C305277A
LCE01C305277A Siemens
2c2a0fd5205b44479413c1312b06ae3afc7b5cce.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC