Produkte > SIEMENS > LCE01C307480A
LCE01C307480A
LCE01C307480A Siemens
7c1b76fb4f8e08aee72519772c4943ce5e972331.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-7NO/3NC (7 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max