Produkte > SIEMENS > LCE01C308208A
LCE01C308208A
LCE01C308208A Siemens
9a0cdc49736639e0cd62235c85ae645750689e7b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-8NO/3NC (8 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max