Produkte > SIEMENS > LCE01C402240A
LCE01C402240A
LCE01C402240A Siemens
420bf04cb7c9234616d0809855b74983b5c07bdd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,2NO,
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-2NO/4NC (2 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max