Produkte > SIEMENS > LCE01C403480A
LCE01C403480A
LCE01C403480A Siemens
0d7627a5f73fbaf6d449ab18d7415b93e915714d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,3NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-3NO/4NC (3 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max