Produkte > SIEMENS > LCE01C405120A
LCE01C405120A
LCE01C405120A Siemens
a8bb9b74f6d88ea94761cd18961ffb9564b971a2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-5NO/4NC (5 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max