Produkte > SIEMENS > LCE01C407120A
LCE01C407120A
LCE01C407120A Siemens
5646d1579b3e6dace3eca44a01e5172616cac8c9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-7NO/4NC (7 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max