Produkte > SIEMENS > LCE01C408120A
LCE01C408120A
LCE01C408120A Siemens
83a1c573f7718ee8101c13f77b70fb48e67ba7f0.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max