Produkte > SIEMENS > LCE01C501208A
LCE01C501208A
LCE01C501208A Siemens
a31c76b92ccf8a5708debe820bea2d2ae88aa8f3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-1NO/5NC (1 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max