Produkte > SIEMENS > LCE01C501240A
LCE01C501240A
LCE01C501240A Siemens
a562ba831e68d7a1558f02a7da936a1062496b36.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-1NO/5NC (1 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max