Produkte > SIEMENS > LCE01C502120A
LCE01C502120A
LCE01C502120A Siemens
fe7831f3e3c9ed924d3dcca17b3bc37e1beb00c8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-2NO/5NC (2 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max