Produkte > SIEMENS > LCE01C502240A
LCE01C502240A
LCE01C502240A Siemens
0c19d5a363c0bfb6bbe7805d3ebc7625b199c127.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-2NO/5NC (2 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max