Produkte > SIEMENS > LCE01C502277A
LCE01C502277A
LCE01C502277A Siemens
5461854e5fb0ef8291ef2f22b03f8c30b9d35587.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-2NO/5NC (2 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC