Produkte > SIEMENS > LCE01C504480A
LCE01C504480A
LCE01C504480A Siemens
1ef37d136ea6f1429f6f263bf3e5bfb1bb5d9cb2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max