Produkte > SIEMENS > LCE01C505480A
LCE01C505480A
LCE01C505480A Siemens
65cae1a67750369330cbdeb114fe3cb5eface124.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-5NO/5NC (5 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max