Produkte > SIEMENS > LCE01C506240A
LCE01C506240A
LCE01C506240A Siemens
d18c976635f21a1d6728ceb07cdf7514707a3478.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-6NO/5NC (6 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max