Produkte > SIEMENS > LCE01C506347A
LCE01C506347A
LCE01C506347A Siemens
857d2a778d29f980acf4581978d1923cd73e66f6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-6NO/5NC (6 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC